Atlassian gol solition partner logo
altassian logo
awards logo

Atlassian gold Partner logo mobile

altassian logo mobile

awards logo mobile

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)

Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM), bir şirketin müşteriler ve satış olasılıkları ile etkileşimlerini yönetmek için yaygın olarak uygulanan bir modeldir. İş süreçlerini organize etmek, otomatikleştirmek ve senkronize etmek için teknolojiyi kullanmayı içerir - esas olarak satış etkinliklerini baz alır, ancak aynı zamanda pazarlama, müşteri hizmetleri ve teknik destek için hizmet verir

Şeffaflığı artırmak, projeleri müşteriye göre önceliklendirmek ve verimliliği artırmak için CRM çözümünüzü Jira Software, Jira Hizmet Masası veya Confluence ile entegre edin

Projeleri etkiledikleri müşterilere göre önceliklendirin ve tek bir doğruluk kaynağını korurken satış ekibinize talepler hakkında şeffaflık sağlayın. Jira ve Confluence'ı hepsi bir arada bir müşteri ilişkileri yönetimi çözümüne dönüştürün.

JIRA'yı CRM olarak kullanabilir misiniz? Hem Evet hem de Hayır.

Bir kullanıcıya ekstra veri eklenebilir. Ancak JIRA'nın kullanıcı verilerini yönetmek için tasarlanmadığını ve kullanıcı özelliklerinin aranamayacağını ve birden fazla kullanıcı arasında paylaşılamayacağını unutmayın.

JIRA'yı müşteri profili oluşturma veya bir CRM sisteminin yerine kullanmak için olan durum çalışmaları sunamasak da, bu mümkündür. Örneğin, talepleri kullanıcı profilleri olarak kullanabilir (bir CRM'de olduğu gibi) ve bu taleple ilgili çeşitli meta verileri görüntülemek için (profil) "Özel Alanlar" kullanabilirsiniz.

crm baslik

Daha yaygın olarak, müşteriler JIRA'yı özel bir CRM sistemi ile entegre eder. Örneğin, Salesforce'tan müşteri verilerini çekebilen ve bir JIRA talebi içinde görüntüleyebilen üçüncü taraf bir Salesforce eklentisi vardır.

Birincisi (CRM yerine JIRA’yı kullanmak) JIRA için standart olmayan bir kullanım senaryosu olduğundan, onu destekleyecek çok fazla pazarlama materyalimiz yoktur ancak genel proje yönetimi için JIRA'yı kullanarak konuşan birkaç geçmiş müşteri durum çalışması vardır - hem geliştirme hem de teknik olmayan ekipler (satış, pazarlama) JIRA iş akışlarını, arama ayrıntı düzeyini ve ilerlemeyi, görev önceliklerini ve olağanüstü durumları izlemek için raporlama kullanır.

CRM Kullanım Durumları

  • Jira Yazılım taleplerinizi oluşturun ve CRM çözümünüze bağlayın.
  • Mevcut CRM yazılımınızı Jira Service Management ile entegre ederek en iyi müşterilere ve iş sonuçlarına öncelik verin
  • Hepsi bir arada bir çözüm oluşturmak için Jira ve Confluence'a CRM işlevselliği ekleyin
  • Yalnızca doğru bilgilerin görünmesine izin vermek için izin kuralları belirleyin
  • Jira'da Salesforce nesneleri oluşturun ve tersini yapın
crm kapsam

Üçüncü taraf eklentileri

Bir dizi üçüncü taraf JIRA eklentisi, CRM benzeri işlevsellik sağlar.

crm örnek ekran

Athena'nın uzman teknik kadrosu ve profesyonel hizmetleri ile,
...kurumunuza özel en uygun Atlassian uygulamalarını seçin,
...iş süreçlerinize uyarlayın
...ve kullanmaya hemen başlayın...


Atlassian Referanslarımız